Boże Narodzenie 2023      Kupuj w wyjątkowo dobrych cenach     PAMIĘTAJ !!! Ostateczna cena w koszyku×
KUPUJ KORZYSTAJĄC Z ZESTAWÓW KOLEKCJI !!! W ZESTAWIE ZAWSZE NAJTANIEJ !!! ZAZNACZ LUB ODZNACZ ASORTYMENT, WPISZ ILOŚCI, SYSTEM NALICZY RABATY

Le Jacquard Francais

BIELIZNA STOŁOWA LE JACQUARD FRANCAISTEKSTYLIA KUCHENNE LE JACQUARD FRANCAISBIELIZNA KĄPIELOWA LE JACQUARD FRANCAIS


Le Jacquard Français to wspaniała ludzka opowieść o mężczyznach i kobietach z pasją do ich pracy. Od 1888 roku każdy z nich przyczynił się do stworzenia światowej niepowtarzalnej marki. W produkcji nasze zespoły wykorzystują stare techniki, które pozostawiają ślad w nowoczesnym świecie, łącząc innowacje technologiczne i unikalne know-how. To dumą bycia opiekunem tradycji przodków, a także ważnym graczem w nowych trendach, co wiąże nas wokół ambitnego projektu.
Od ponad stu lat tkacze wykonujący swoje zadania z pasją, stali się siłą napędową zakładu produkcyjnego LJF zlokalizowanego we wschodniej Francji w Gérardmer.
Dzisiaj, Le Jacquard Français to nie tylko wzorzec dla pokoleń ludzi, którzy mają taką samą pasję do pięknych tkanin i dekoracji domowych, ale także zmieniającą się markę, która dostosowuje się do zmieniających się trendów.

Warsztaty tkackie Le Jacquard Français powstały w 1888 roku w Gérardmer, w samym sercu gór Vosges. Ten obszar geograficzny został wybrany z myślą o wielopokoleniowej tradycji włókienniczej. Firma Le Jacquard Français specjalizuje się w tym czasie produkcją drobnej odzieży damskiej. Oferuje szeroki wybór ekskluzywnej bielizny kuchennej i bielizny pościelowej.
Słowo "żakard" to termin ogólny, który odnosi się do techniki tkania. Urodzony w XIX wieku Joseph-Marie Jacquard, zautomatyzował tkanie tkaniny adamaszkowej. "Damask" to nazwa nadana tkaninom z wzorami, które są widoczne po obu stronach i zawdzięczają swoją nazwę miastu Damaszek w Syrii, leżącej na słynnej trasie jedwabnego szlaku.
"Jacquard" jest uruchamiany przez program mechaniczny, który steruje podnoszeniem i opuszczaniem nici osnowy przez uprząż. Ta złożona technika umożliwia połączenie wielu różnych splotów w tej samej tkaninie, tworząc w ten sposób liczne oryginalne i ekskluzywne motywy.

Do lat sześćdziesiątych bielizna domowa była głównie biała. Dopiero w latach 70 XX wieku pojawiły się nowe aranżacje, mające różne podejście do dekoracji wnętrz, dając miejsce do barwienia. Primrose Bordier, jeden z najbardziej znanych projektantów tamtych czasów, chciał obalić status quo i przynieść kolorowy styl do domu. Współpraca z Le Jacquard Français rozpoczęła się w 1978 roku. To był początek długiej, wspólnej historii sukcesu.
Le Jacquard Français wprowadził w ten sposób innowacyjność na poziomie technicznym, zainwestował w badania i rozwój w poszukiwaniu kolorów i niezaprzeczalnie znalazł się jako awangardowy gracz, rewolucjonizując kolekcje. Sploty pozwalały na rozbłyskiwanie kolorów w jadalni i kuchni. Wyjątkowa finezja i precyzja motywów oraz wyjątkowe harmonie i kombinacje kolorów, zaprojektowane wyłącznie dla każdej kolekcji w ciągu kilku lat przekształciły markę w niekontrolowany wzorzec w lnianych i bawełnianych stolikach.

w sprawie zamówień zapraszamy na czat on-line 1015 - 1745
lub na firmową infolinię
535 565 251
pixel