Tylko w tym tygodniu ! z kodem LATO dodatkowe 10% rabatu na asortyment Villeroy&Boch . Użyj kodu w koszyku.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Le Jacquard Francais - ludzka historia

2022-06-24
Le Jacquard Français to wspaniała ludzka opowieść o mężczyznach i kobietach z pasją do ich pracy. Od 1888 roku każdy z nich przyczynił się do stworzenia światowej niepowtarzalnej marki. W produkcji nasze zespoły wykorzystują stare techniki, które pozostawiają ślad w nowoczesnym świecie, łącząc innowacje technologiczne i unikalne know-how. To dumą bycia opiekunem tradycji przodków, a także ważnym graczem w nowych trendach, co wiąże nas wokół ambitnego projektu. Od ponad stu lat tkacze wykonujący swoje zadania z pasją, stali się siłą napędową zakładu produkcyjnego LJF zlokalizowanego we wschodniej Francji w Gérardmer. Dzisiaj, Le Jacquard Français to nie tylko wzorzec dla pokoleń ludzi, którzy mają taką samą pasję do pięknych tkanin i dekoracji domowych, ale także zmieniającą się markę, która dostosowuje się do zmieniających się trendów.

Historia Le Jacquard Francais
Dawno temu ... francuska firma
Warsztaty tkackie Le Jacquard Français powstały w 1888 roku w Gérardmer, w samym sercu gór Vosges. Ten obszar geograficzny został wybrany z myślą o starej tradycji włókienniczej. Firma Le Jacquard Français specjalizuje się w drobnej odzieży damskiej. Oferuje szeroki wybór ekskluzywnych pościeli, pościeli kuchennej i bielizny pościelowej .
Słowo "żakard" to termin ogólny, który odnosi się do techniki tkania. Urodzony w XIX wieku Joseph-Marie Jacquard, zautomatyzował tkanie tkaniny adamaszkowej. "Damask" to nazwa nadana tkaninom z wzorami, które są widoczne po obu stronach i zawdzięczają swoją nazwę miastu Damaszek w Syrii, będącej na szlaku słynnej trasy jedwabnej.
"Okna Jacquard" są uruchamiane przez program mechaniczny, który steruje podnoszeniem i opuszczaniem nici osnowy przez uprząż. Ta złożona technika umożliwia połączenie wielu różnych splotów w tej samej tkaninie, tworząc w ten sposób liczne oryginalne i ekskluzywne motywy.


Nadejście koloru
Do lat sześćdziesiątych bielizna domowa była głównie biała. Dopiero w latach 70. XX wieku pojawiły się nowe aranżacje, mające różne podejście do dekoracji wnętrz, dając miejsce do barwienia. Primrose Bordier, jeden z najbardziej znanych projektantów tamtych czasów, chciał obalić status quo i przynieść kolorowy styl do domu. Jej współpraca z Le Jacquard Français rozpoczęła się w 1978 roku. To był początek długiej, wspólnej historii sukcesu.
Le Jacquard Français wprowadził w ten sposób innowacyjność na poziomie technicznym, zainwestował w badania i rozwój w poszukiwaniu kolorów i niezaprzeczalnie znalazł się jako awangardowy gracz, rewolucjonizując jego kolekcje. Sploty pozwalały wybuchnąć kolorom w jadalni i kuchni. Wyjątkowa finezja i precyzja motywów oraz wyjątkowe harmonie i kombinacje kolorów, zaprojektowane wyłącznie dla każdego "dzieła", w ciągu kilku lat przekształciły markę w niekontrolowany wzorzec w lnianych i bawełnianych stolikach.


Salon-Porcelany.pl™ jest salonem firmowym proponującym ofertę Le Jacquard Francais on-line oraz w Salonach stacjonarnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów w których nasi pracownicy, zarażeni pasją pomogą Wam w wyborze, ale również opowiedzą o szczegółach wytwarzania produktów. Dowiecie się również wielu ciekawostek... Dajcie wciągnąć się w pasjonujące rozmowy o rzeczach pięknych ich historii i pochodzeniu. Wkroczcie w pasjonującą i przyjemną atmosferę zakupów. Zapraszamy >>>>>
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel