Z okazji Dnia Matki z kodem PREZENT dodatkowe 5% rabatu na cały asortyment i, jeśli zechcesz, darmowe opakowanie prezentowe. Użyj kodu w koszyku.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sezonowe jedzenie

2022-05-17
Cztery pory roku stanowią naturalne tło dla wzorów jedzenia. Gotowanie sezonowe oznacza włączenie do diety produktów, które są uprawiane o tej samej porze roku, w której jesz - naturalnie dojrzewają w warunkach pogodowych, w których są najbardziej odpowiednie. Na przykład oznacza to cieszenie się słodkimi czerwonymi wiśniami latem i obfitym orzechowym kabaczkiem zimą. Pozwala to nie tylko cieszyć się potrawami o najwyższym smaku, ale także zwiększa zrównoważony rozwój i korzystnie wpływa na budżet.Zalety jedzenia tego, co jest w sezonie. Produkty sezonowe są świeższe i lepiej smakują, ponieważ zostały naturalnie dojrzałe i zebrane we właściwym czasie. Unikanie długich okresów chłodzenia lub sztucznego dojrzewania w gorących domach skutkuje większym smakiem i odżywianiem.
Gdy rolnicy mają obfite plony z powodu plonów w sezonie, koszty produkcji spadają. Lokalne produkty sezonowe zmniejszają koszty produkcji, które są następnie przenoszone na konsumenta. Pomaga to również wspierać lokalnych rolników i firmy w Twojej społeczności.Dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na produkty pozasezonowe ta przyjazna dla środowiska dieta w niewielkim stopniu przyczynia się do emisji dwutlenku węgla poprzez mniejszy transport, chłodzenie i gorące domy, a także eliminuje potrzebę napromieniania produktów.
Jedzenie z porami roku zapewnia bardziej zrównoważoną dietę. Wspiera naturalne potrzeby żywieniowe twojego organizmu na każdy sezon, np. warzywa zimowe dla zdrowych zup, a latem słodkie owoce w celu zwiększenia energii i zapewnienia karotenoidów w celu ochrony przed uszkodzeniami słonecznymi.Salon-Porcelany.pl™ jest salonem firmowym proponującym ofertę Villeroy & Boch on-line oraz w Salonach stacjonarnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów w których nasi pracownicy, zarażeni pasją pomogą Wam w wyborze, ale również opowiedzą o szczegółach wytwarzania produktów. Dowiecie się również wielu ciekawostek... Dajcie wciągnąć się w pasjonujące rozmowy o rzeczach pięknych ich historii i pochodzeniu. Wkroczcie w pasjonującą i przyjemną atmosferę zakupów. Zapraszamy.  >>>>>
Jeżeli podoba Ci się nasz wpis na blogu zapisz się do naszego newslettera tutaj >>>>>, a my wyślemy Ci więcej informacji o produktach i pojawiających się w sklepie internetowym Salon-Porcelany.pl promocjach.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel