Tylko w tym tygodniu ! z kodem LATO dodatkowe 10% rabatu na asortyment Villeroy&Boch . Użyj kodu w koszyku.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Villeroy & Boch w pociągach Orient-Express

2022-01-06
Legendarny Venice Simplon-Orient-Express jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych na świecie pociągów. To pociąg, który nigdy nie zawodzi, aby wyczarować sugestywne uczucia podniecenia, romansu i intrygi. Zabytkowe wagony umożliwiają swoim gościom cofnięcie się w czasie, aby odnaleźć się w epoce romantyzmu i elegancji.

Część z tych wyjątkowych doświadczeń, gwarantują wysokiej jakości stołowe nakrycia na pokładzie wagonów restauracyjnych, które zostały całkowicie wypełnione przez Villeroy&Boch. W efekcie, gościom na pokładzie Venice Simplon-Orient-Express towarzyszą wyłącznie serie stołowe zaprojektowane przez Villeroy & Boch: "L'Oriental", "Etoile du Nord" i "Côte d?Azur", wykonane z najwyższej jakości porcelany kostnej - dekory wykonane na zamówienie dla trzech wagonów restauracyjnych. W "L'Oriental" to orientalny motyw: majestatyczne ptaki wodne wsród orientalnych trzcin i traw. Czarne szkliwienie zapewnia niezwykły i wciągający kontrast kolorowych ptaków i traw. Ciepłe odcienie kwiatów w temacie "Etoile du Nord", oraz zainspirowany znanym na całym świecie producentem szkła Lalique, wystrój "Côte d?Azur" przenoci nas w wyjątkowo delikatną i artystyczną atmosferę. Na porcelanie znajdują się te same zdobienia, które zdobią ściany wagonu restauracyjnego.

Śniadanie serwowane jest w kabinach z wykorzystaniem najwyższej jakości porcelany z kolekcji Orient-Express. Złoty wystrój czerpie inspirację w stylu lat 20-tych René Prou, który zaprojektował najstarszy wagon sypialny z Venice Simplon-Orient-Express. Wszystkie dekory są wykonane na zamówienie, czyniąc każdy wyraźnie indywidualnym, ale wszystkie spełniają te same wysokie standardy estetyczne Venice Simplon-Orient-Express z jego stylu wnętrz Art déco.

"The Venice Simplon-Orient-Express jest instytucją o niezrównanej elegancji i długiej historii i tradycji, nadając luksusowy i romantyczny sposób podróżowania, który nie ma sobie równych. Mój zespół i ja jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy w tej ekscytującej i udanej współpracy ", mówi Burkhard Schmidt, dyrektor Villeroy & Boch w Hotel & Restaurant Division. "Villeroy & Boch były bardzo pomysłowe". Gary Franklin, dyrektor zarządzający w Orient-Express, podsumowuje z zachwytem: "Jesteśmy bardzo podekscytowani naszą nową porcelaną w Venice Simplon-w Orient-Express. Szukaliśmy sposobów wyprowadzania szczegóły znajdują się w całym pociągu, Villeroy & Boch był bardzo pomysłowy w poszukiwaniu pięknych i twórczych sposobów, aby to osiągnąć, przy jednoczesnym poszanowaniu historii i dziedzictwa pociągu.

Orient-Express był synonimem stylowej i ekskluzywnej podróży od 1883 roku. Na portfel firmy Orient-Express Hotels Ltd składa się wyjątkowy wybór luksusowych hoteli i doświadczeń Adventure Travel. Venice Simplon-Orient-Express, znany również jako "król pociągów", służy na trasach europejskich w ponad 13 krajach, zatrzymując się w Paryżu, Wenecji, Budapeszcie i wielu innych miastach. Wybrane elementy z ekskluzywnej kolekcji porcelany są dostępne w butiku pociągu. Ten projekt z działu Hotel & Restaurant dołącza do listy prestiżowych referencji takich jak luksusowy hotel Emirates Palace w Abu Dhabi, Amstel Hotel w Amsterdamie i Katar Narodowe Centrum Kongresowe.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel