Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Villeroy & Boch w popularnej indyjskiej restauracji street food

2023-03-23
Kuchnia indyjska we Frankfurcie - to slogan nowej restauracji. Przynosi indyjską kuchnię i kulturę do centrum Frankfurtu. Wizyta w eatDOORI to podróż wypełniona wieloma zmysłowymi wrażeniami i kulinarnymi doświadczeniami. Zainspirowany wizytą w Indiach, Philipp Müller-Trunk, Maksymilian Wilk i Kanwal Gill postanowili zaimportować tradycyjne i autentyczne potrawy z Indii wraz z wyjątkową atmosferą kraju i nadać mu nowoczesnej interpretacji. Pod kierunkiem studia projektowego ett la Benn  powstała nietypowa restauracja eatDOORI, przynosząc wielowymiarowe Indyjskie klimaty na frakfurcką ulicę. Aby wnieść koncepcję atmosfery i autentyczności i pomóc doskonalić historię opowiadaną przez restaurację wprowadzono produkty Villeroy & Boch Restauracja eatDOORI jest przestrzenią o szerokości pięciu metrów i ponad czterdziestu metrów długości i podzielona na kilka obszarów. Okno z przodu na ulicę można całkowicie otworzyć. Podłogi zostały zaprojektowane w klasycznym ciemnym kolorze chodnika, a ściany wykonane z cegły. Na wprost znajduje się "kiosk" który przyjmuje gości, natomiast przeciwna jego strona zawiera towar wraz z indyjskimi specjałami i małymi produktami. To coś w rodzaju recepcji, sklepu i obszaru oczekiwania na zamówienia na wynos.

Potem pojawia się bar, sala konsumpcyjna i kuchnia. Stoły ozdobione mozaikami, nakłaniają na aperitif i do wypoczynku. Przestrzeń tworzy estetyczny kontrast do 16 m długości sali jadalnej i symuluje klimat azjatyckiej ulicy. Ściany na dłuższym boku ozdobione wyszukanymi okiennicami, blachą falistą i drewnianymi panelami w łukowatych ramkach przypominające azjatyckie artystyczne ramy okienne. Oświetlenie wykonane z geometrycznych instalacji rur miedzianych, prowadzi do podkreślenia kolumny ze zlewem od Villeroy & Boch. Zlew jest celowo umieszczony w środku jadalni i stanowi funkcjonalną i estetyczną rolę. Goście mogą umyć ręce pod bieżącą wodą, bez konieczności poszukiwania oddzielny toalety - tak jak w klasycznej indyjskiej restauracji, gdzie mycie rąk nie jest tylko dobrą manierą przed i po posiłku, a celowym rytuałem. To idealne miejsce dla pojedynczego zlewu. 

Jedzenie w eatDOORI jest podawane na porcelanie Villeroy & Boch; płaskie talerze, misy, tace z nowej kolekcji Artesano są zmysłowe i wyrafinowane. Projekt jest jednocześnie prosty i zaskakujący. Gorące napoje serwowane są w kubkach Artesano, których kształt został zaprojektowany dla wydobycia najlepszego aromatu i zapewnia najlepszą kawę. Kolekcję stołową wypełniają sztućce Oscar z Villeroy & Boch
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel